MTC100

Přídavné zařízení Utilicor MTC100

Přídavné zařízení Utilicor MTC100 nabízí rychlejší a nákladově efektivnější řešení údržby výmolů pomocí metody vrtání velmi malé díry (key hole) technikou jádrového vrtání. Tento výkonný nástavec používaný s Ditch Witch SK800, SK1050 nebo SK1550 umožňuje přesné řezy až do hloubky 22 palců a vyhloubení otvoru o průměru až 18 palců. Ve srovnání s tradičními metodami méně narušuje hlušinu a jeho použití je levnější a méně náročné.

 

Síla

Integrovaný ovládací panel zobrazuje orbitální? a posuvná měřidla pro vnitřní pohled do stroje. Rychlost je plně nastavitelná od nuly do 280 ot./min pro lepší ovládání a produktivitu. 

Při použití s mininakladačem může přídavné zařízení hloubit otvor o průměru 18 palců a hloubce až 22 palců při minimálním narušení povrchu.  

Design

MTC100 je vybaven 20-galonovou (cca 76l) vnější vodní nádrží a hadicí o průměru půl palce, která pomáhá ochlazovat řezací hlavu. MTC100 disponuje i další podpůrnou hadicí a tryskou pro zajištění čištění a chlazení řezací hlavy dle potřeby. 

Jednotka je svařena z 1/4“ oceli, má rychlo-připojovací systém, který usnadňuje použití a seřízení se smykem řízenými stroji. 

Hydraulický systém využívá rychlého spojení pomocí rychlospojek. Tato funkce „plug and play“ umožňuje obsluze připravit se na hloubení jádra během několika minut. 

Celý stroj je snadno ovladatelný a může přesně pracovat i ve stísněných prostorech, včetně chodníků, na kterých by větší stroje mohly mít problémy.  

  

Efektivita

Bežná údržba podzemních inženýrských sítí ve městech je na provedení mnohem snažší díky technice jádrového vrtání – údržba probíhá metodou „klíčové dírky“ – v porovnání s tradičními metodami není třeba tak rozsáhlého výkopu.  

Technika vývrtů je pro pracovníky fyzicky méně náročná, což eliminuje potřebu pneumatických kladiv a rypadel. 

Tato technika také nabízí významné úspory nákladů. Rychlejší a účinnější opravy inženýrských sítí minimalizují narušení povrchu a snižují nepříjemnosti způsobené dlouhodobou uzavírkou silnic a odkloněním dopravy. 

V dnešní době jsou technologie jádrového vrtání přibližně o 50 procent levnější než tradiční opravy formou výkopů s likvidací suti. 

Tento proces je trvalý a nevyžaduje žádné dočasné opravy, opakování nebo revizi. Dnes je tato jednoduchá a efektivní technologie jádrových vrtů bezporuchově používána po více než 20let.  

Tento proces je rychlý. Cesty mohou být znovu uvedeny do provozu pouhých 30 minut po opravě. 

Technika jádrového vrtání má až 12x menší uhlíkovou stopu než tradiční metody. 

Díky Utilibond ™, speciálně upravené směsi pro lepení cest, je obnovené jádro trvalé. V praxi je prokázáno, že obnovené jádro má trvanlivost větší než 10let. 

  

Všestrannost

Při použití Ditch Witch MTC100 s mininakladači Ditch Witch je proces jádrového vrtání jednoduchý a umožňuje operátorům provádět rychlé a přesné řezy až do otvoru o průměru 18 palců a hloubky až 22 palců.  

V kombinaci se sacím bagrem lze jádrové vrtání použít také pro šetrné obnažení podzemních sítí uložených ve zpevněných cestách. Po vyjmutí jádra můžete sacím bagrem snadno odsát zeminu a bezpečně obnažit vedení inženýrských sítí z úrovně vozovky. Použití této techniky je mnohem rychlejší, méně destruktivní, čistší a hlavně bezpečnější než tradiční metody výkopu. K dokončení opravy finálního povrchu se pak použije původní jádro bez nutnosti dalších oprav.  

Obnovení

Utilicor poskytuje mimo nástavce na zakotvení MTC100 i materiál pro opravu výmolů Utilibond ™. 

Tato speciálně navržená směs pro lepení vozovek, schopná zpracovat až 50 000 lb (22680kg) za pouhých 30 minut, poskytuje trvalou opravu vozovky, která snižuje diskomfort pro veřejnost. Žádný další materiál není potřeba a v praxi je porokázána trvanlivost materiálu větší než 10 let. 

  • Délka: 990,6 mm
  • Šířka: 965,2 mm
  • Výška: 2 032 mm
  • Hm. prázdná nádrž na vodu: 273 kg
  • Hm. plná nádrž na vodu: 345,6 kg
  • Nádrž na vodu: 75,7 l
  • Hloubka jádra : 558.8 mm
  • Průměr jádra : 203-305 mm